baseny, baseny kąpielowe

Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do salonów spa albo pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza bądź odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Fantastycznie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia też ogród lub halę basenową. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Tego typu dodatków jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Adres firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]