Wynajem szalunków – na czym to polega?

Dowiedz się więcej o wynajmie szalunków.

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, w którą wylewany jest beton – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, jednak spotyka się również wersje wykonane ze stali, a niekiedy również plastiku. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na duże koszty nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed momentem wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, warto sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić także o wygodzie, gdyż trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, że szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie również troska o kontrahenta – w przypadku, kiedy zbliża się czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze natomiast wejść do sieci i dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa sądzą wcześniejsi klienci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]