Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Więcej o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie wiele materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować właściwy rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i są do nabycia w przystępnych cenach.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]