audyt seo, audyt sklepu

Co sprawdza audyt SEO?

Audyt – cytując internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – to kontrola przedsiębiorstwa, firmy bądź spółki pod kątem przeróżnych obszarów, między innymi organizacyjnych i finansowych, jak również analiza możliwości przyszłego rozwoju. Co, biorąc powyższą definicję pod uwagę, oznacza zatem audyt SEO? Jest to drobiazgowa analiza strony www, oceniająca różne jej elementy, jak strukturę nagłówków, kod strony, szybkość ładowania się witryny, metadane i wiele innych aspektów. Oprócz samego zestawienia błędów i uchybień, w dobrym audycie SEO powinny znaleźć się również wytyczne co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO sprawdza witrynę www pod względem zgodności ze standardami W3C, użyteczności, zawartości strony, jak również poprawności kodu. Ponadto sprawdzane jest również, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, by wykryła ona wszelkie dysfunkcje strony i – co najistotniejsze – zaproponowała działania, które pozwolą je naprawić.

Audyt SEO – darmowy czy płatny?

Online znajduje się masa stron i narzędzi, za pomocą których prędko i bez opłat przeprowadza się audyt SEO witryny. Zalety takiego rozwiązania? Szybkość oraz cena. Wady? Jest ich wiele. Wersje testowe czy też darmowe narzędzia z niewielką paletą funkcji, są bardzo niedoskonałe. Jeśli już odnajdą jakieś błędy na stronie, to na ogół nie wszystkie. Sporo problemów (m.in. w kodzie) wychwycić można tylko w trakcie analizy wykonanej przez człowieka, a nie algorytm.

Na płatny audyt SEO wykonywany przez agencję czeka się na ogół od kilkunastu dni do mniej więcej 30 dni. Termin na przekazanie dokumentu powinien zostać określony w umowie zawartej z agencją, która podjęła się jego wykonania. Taki audyt umożliwia wykrycie wszystkich newralgicznych błędów kryjących się na stronie. Jeżeli strona była utworzona na platformie pokroju Magento czy Shoper albo na bezpłatnym szablonie, to błędów do poprawy może być mnóstwo. Jeśli witryna wolno się wczytuje i ma właściwie zerową widoczność na ważne dla klienta frazy, to również są to oznaki, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu będzie świetnym rozwiązaniem.

Audyt SEO – co pokaże, jeżeli będzie zrealizowany dobrze

Dokładnie zrealizowany audyt SEO może obnażyć mnóstwo błędów witryny, m.in:

 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji desktopowej i mobilnej,
 • błędy strony w wersji na komórki, np. zbyt wolne ładowanie się jakiś obrazów,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępem do strony dla robotów,
 • powody słabej widoczności witryny na frazy kluczowe,
 • brak lub niekompletna wizytówka Google Moja Firma,
 • brak metadanych,
 • słaba jakość zawartości strony,
 • jakość kodu witryny,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • brak bądź źle wykonane połączenie z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics)

.

Adres firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]