Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Zamów badania psychologiczne Bielsko Biała na www.badaniabielsko.pl.

Na bezpieczeństwo na drogach w szczególnej mierze rzutują kwalifikacje prowadzących jeżdżące po nich auta. Naprawdę istotne jest to w przypadku kierowców zawodowych – na przykład taksówkarzy czy kierowców ciężarówek i komunikacji miejskiej. W ich przypadku ważne są tak kwalifikacje, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego powodu przedstawiciele takich profesji w myśl przepisów powinni we właściwym terminie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc napisać na ich temat parę zdań. W jakich odstępach powinny być przeprowadzane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

Badania psychologiczne kierowców – jak przebiegają?

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co pięć lat. Ta reguła nie obowiązuje z kolei specjalistów, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – powinni wszak wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Przybierają one formę konwersacji z kierowcą, w trakcie której odpowiada on na zadania na temat zachowań w skrajnych sytuacjach. Następna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie wykonywane są testy na specjalnych urządzeniach, w czasie których badana jest zdolność szybkiego reagowania, podzielność koncentracji, percepcja prędkości czy dostrzeganie w ciemności.

Badania psychologiczne kierowców – o czym pamiętać?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę ze specjalistą, który w jej czasie powiadamia go, czy przeszedł badanie. Co ważne, powinniśmy wiedzieć, iż nie dla wszystkich ich rezultaty okażą się pomyślne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców można jednak trochę podnieść. W jaki sposób? W internecie dostępne są liczne filmy pokazujące działanie maszyn, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by zawczasu sprawdzić, jak one funkcjonują.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]