odbiór starych mebli, utylizacja starych mebli Kraków

Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Każdy z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych względów. Aby nie zajmowały przestrzeni domu, najczęściej chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na strych. Kłopot jednak w tym, że po pewnym czasie także te schowki stają się na tyle ciasne, iż codzienne ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania porządnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, by uwolnić się od zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże porządki nierzadko urządzamy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z mieszkania, poddasza oraz piwnicy.

Wywóz starych mebli – poznaj trzy zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak części ram okien, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, popsute meble czy sprzęty elektroniczne nie mogą trafić do zbiornika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego auta. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przechowanie rupieci znacznych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zadba ona również o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą również profesjonalną pomoc przy sprzątaniu piwnicy, poddasza lub całego domu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie materiału

Stare meble, o ile zostaną przekazane do PSZOK-u lub firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być spopielone lub porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe i posortowaniu komponentów podług materiału, z jakiego zostały wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części się je wytwarza, polega zazwyczaj na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do produkcji nowych szaf, stołów lub regałów.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]