Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Jeśli borykasz się z malware WP, zajrzyj na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz witryn tworzonych z jego użyciem liczy się już w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania strony wirusem, nieodzowne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak rozpoznać zawirusowanego WordPressa?

Witryna wysyła wiadomości-śmieci? Nie dajesz rady się zalogować? Informacje na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na witrynie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? To zaledwie parę z możliwych symptomów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich przypadkach niezbędne jest bezzwłoczne działanie, aby usunąć źródło infekcji i przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem stron i sklepów na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerów warto zlecić zawodowcom od tego typu działań.

Czyszczenie malware WordPress – gruntowny przegląd baz danych oraz plików strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod użytych na stronie motywów i wtyczek. W trakcie naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą ryzyko dalszych infekcji. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie było powodem włączenia strony do listy zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują też niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Naprawa wszelkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, iż podobny kazus nie powtórzy się za kilka miesięcy, dlatego istotne jest cykliczne uaktualnianie CMS-a i używanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]