Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Na http://brabis.pl uzyskasz więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w małych firmach okazuje się zwykle źródłem niemałych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią właściwie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu z nas – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom usług będzie zadowalający?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy gwarancję, że skutkiem możliwych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie wystawienie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również napomknąć o komforcie, jaki daje taka współpraca. Obecnie nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można koordynować z księgowym używając e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie ceny obsługi zwykle zwiastują jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy zdobyli stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]