Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Dowiedz się więcej o przyjęciu komunijnym w ogrodzie.

Impreza komunijna jest dla pociechy równie oczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, bowiem to najczęściej pierwsza istotnie poważna impreza rodzinna, na której dziecko ma świadomość, iż cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. Stąd też rodzice pragną, aby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Wyprawić obiad w mieszkaniu czy wynająć lokal na komunię?

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy podejmą rodzinę we własnym domu czy nieodzowne będzie zamówienie lokalu. Impreza dla zaproszonych w mieszkaniu jest przeważnie opcją wówczas, gdy przygotowujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, lecz to już nieczęste sytuacje. Obiady z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich czasach w duże wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się niekiedy do stu gości, wskutek czego często urządzane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli chcemy wynająć najlepszy lokal, polecamy wziąć się za poszukiwania sali, od razu jak będzie ustalony dzień komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może okazać się też znalezienie dobrej firmy cateringowej, stąd polecamy wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu dań na komunię. Istotne jest także to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był komfortowy oraz błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zamów fotografa i animatora

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następujący później obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją są także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi zatem oferować cudowne, estetyczne pomieszczenia. Kolejnym atutem będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich wielu, wypada rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci różnymi grami.
Naturalnie, uczestnicy przyjęcia komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na pełną dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można uwzględnić, że nie życzymy sobie niektórych typów prezentów, np. wartościowej biżuterii lub zabawkowych pistoletów.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]