Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Po więcej szczegółów o nieznanych miejscach w Małopolsce skieruj się tutaj.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, stąd często z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – istotne informacje i wirtualne spacery

By pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, schroniska młodzieżowe, pensjonaty i hotele oraz zabytki i galerie położone w miejscowościach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Prócz tego dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi atrakcje narciarskie, zamek na Wawelu czy piękno miejscowego folkloru.

Katalog konsulatów i przydatne rozmówki – istotne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe górskie miejscowości. Informacje zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz rosyjskim. Niesłychanie przydatna dla obcokrajowców może być też podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie podróży. Turyści z zagranicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego