Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Jeśli szukasz podłóg panelowych, koniecznie odwiedź ten adres.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste, więc każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu paneli od podłoża – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – trzeba poczekać dwie doby, aż pozbędą się zbędnej wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – najlepiej robić to zaczynając od kąta pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Zadbaj też o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w domu. Musisz więc zostawić dylatacje o szerokości przynajmniej jednego centymetra – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]