Dużo grasz na komputerze? Powinieneś kupić fotel gamingowy

Kartkując reklamy sklepów z meblami często widzimy w ich ofercie działy prezentujące fotele dla graczy. Gros konsumentów zwykle nie dostrzega różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami do pracy przy biurku, jednak prawdziwi gamerzy są świadomi, że odpowiednie krzesło gamingowe jest niezastąpione, bowiem znacznie podnosi komfort rozgrywki.

Fotele gamingowe – trwałość, stabilność i opcja dostosowania

Przez minione trzy dziesięciolecia gry komputerowe zdobyły niesamowitą popularność i szybko wyprowadziły się z salonów gier do mieszkań graczy. Rozwinął się również e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu sięga po gry dla zabawy, a wręcz przesiaduje przed komputerem tysiące godzin w roku przygotowując się do nadchodzących rozgrywek. Z tej przyczyny nieodzowne im są odpowiednio zaprojektowane fotele gamingowe, których najważniejszym zadaniem jest zagwarantowanie graczom stabilnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu w czasie kilkugodzinnych rozgrywek. Co więc wziąć pod uwagę przy zakupie fotela do grania? Przede wszystkim sprawdź, w jakim stopniu pozwala on na ustawienie poszczególnych elementów mających wpływ na jego funkcjonalność, takich jak wysokość zagłówka, podłokietników i siedzenia, ułożenie poduszek na odcinku lędźwiowym i piersiowym czy kąt maksymalnego i minimalnego wychylenia oparcia. Kluczowe są również surowce z jakich wykonane zostało takie krzesło – musi być wytrzymałe nawet na duże obciążenia, stabilne, a na powierzchniach mających styczność bezpośrednio ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) musi być pokryte materiałem, który nie spowoduje uszkodzenia ani zaczerwienienia skóry.

Koszt foteli dla graczy

Koszt zakupu krzesła dla gracza nie jest niski – cena najtańszych produktów z tej kategorii oscyluje no pułapie 400 zł, a w przypadku modeli z górnej półki może daleko przekroczyć 1000 zł. Z czego bierze się taka rozpiętość cen? Tańsze modele krzesła dla graczy najczęściej posiadają mniejszą możliwość regulacji i są wykonane z surowców niższej jakości, jednak bez trudu zaspokoją oczekiwania osób, które przesiadują przed ekranem po kilka godzin w tygodniu. Modele zaprojektowane dla profesjonalnych graczy są często powleczone bardzo wytrzymałą prawdziwą skórą, mają szeroki zakres regulacji indywidualnych podzespołów, mogą udźwignąć wysokie obciążenie (nawet do 150 kilogramów!), jak również posiadają dodatkowe udogodnienia, jak podnóżki, schowki na drobiazgi czy uchwyty na słuchawki.