lampy solne, lampa solna

Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a czasem kupujemy pod wpływem impulsu, bo pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego problemu dopasujemy je do wystroju mieszkania, bo są dostępne w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o identycznych kształtach ani siatce krystalizacji. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się produkowaniem takich lamp, nadają im różnorodne kształty, na przykład kuli lub walca.

Co jest przyczyną popularności lamp solnych?

Wiele ludzi wierzy, iż lampy solne mają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania anionów, które równoważą te wytwarzane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. ludziom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie emitują te lampy, jest przyjemne i uspokajające, toteż rekomenduje się kupienie ich jednostkom cierpiącym na brak snu lub stres, ponieważ przy nich można szybciej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Robi się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a płaskie bloki z soli stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]