Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Więcej o listwach podłogowych.

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów i chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny argument, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje ze stylowymi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]