shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Projektując wystrój pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Zwykle wybiera się standardowe aranżacje, czyli zasłony oraz firanki, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne mało znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Shuttersy – nowinka w naszym budownictwie

Podstawową właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach czy w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w w Europie domach spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większa część z nas z pewnością widziała je na ekranie telewizora czy w kinie, ponieważ te okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Australii i Afryce Południowej.

Shuttersy wspaniale komponują się z wieloma stylami wnętrz

Prócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale się prezentują, mają one też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać kumulowanie się ciepła we wnętrzach, a w zimne – utrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i da się je zainstalować je na przeważającej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezmiernie elegancki wygląd, zatem podwyższają wartość domu. Trzeba również uwydatnić, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez pomocy sznurów, co rodzice dzieci czy posiadacze psotliwych zwierząt, które mogłyby wplątać się dyndające żyłki, uznają na pewno za spory plus.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]