Kufry motocyklowe – na jaki kufer się zdecydować?

Potrzebujesz kufra motocyklowego? Kliknij tutaj.

Przemieszczanie się na motorze daje poczucie wolności, ale gdy szykujemy się na dalszy wyjazd czy też kilkudniowy wypoczynek może się okazać, że wszystkie niezbędne nam przedmioty nie zmieszczą się w typowym camelbagu czy plecaku. Nierzadko też transportowany bagaż jest dość ciężki przez co zamocowanie go na grzbiecie może znacznie wpływać na bezpieczeństwo kierowcy. W takich wypadkach wypada pomyśleć o zakupie kufrów motocyklowych.

Typy kufrów motocyklowych – boczne i centralne

Zasadniczym problemem, z którym boryka się właściciel jednośladu poszukujący kufra na motor jest to, czy wybrać kufer centralny czy lepiej zdecydować się na kufry boczne. Jeśli z motoru korzystamy przede wszystkim do przemieszczania się w terenie zabudowanym, a nasze dalsze podróże to głównie kilkugodzinne, dość krótkie wyprawy za miasto, można w zupełności zakupić i zamontować kufer centralny. Pojemność takich kufrów wynosi zwykle od trzydziestu do pięćdziesięciu litrówi jest to wystarczająca pakowność, by pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria, drugą kurtkę, rękawiczki, a czasem nawet kask. Zaletą kufrów centralnych jest to, że ich ciężar rozkłada się równomiernie, bo instalowane są one na stelażach za plecami prowadzącego. Odmiennie wygląda to przy mocowaniu kufrów bocznych – są one zakładane po jednym z każdej strony jednośladu. Stąd też przy przewożeniu cięższych przedmiotów powinno się dołożyć wszelkich starań, aby ich balast podzielić w miarę równomiernie na oba kufry, by nie dopuścić do ściągania pojazdu w czasie jazdy na prawo albo lewo.

Jaki jest koszt kufrów motocyklowych?

W sprzedaży oferowanych mnóstwo kufrów motocyklowych, które różnią się od siebie nie tylko pojemnością, ale także tworzywem, z którego są sporządzone (m.in. lekkie oraz wytrzymałe aluminium bądź wzmocnione tworzywa sztuczne). Niewątpliwie kupując kufry motocyklowe powinniśmy kierować się w szczególności ich jakością i tym, czy zapewniają bezpieczeństwo schowanych do nich przedmiotów. Jednakże dla licznych kierowców istotnym czynnikiem, nierzadko mającym znaczny wpływ na finalną decyzję o ich kupnie, bywa też ich cena. Kufry centralne, z racji tego, iż są mniejsze oraz łatwiejsze do zainstalowania, nie są wielkim kosztem. W dobrej jakości kufer tego rodzaju można się wyposażyć już za paręset złotych. Tymczasem kufry boczne, które nabywa się wespół z kompletnym zestawem do montażu na motorze, obejmującym konieczne stelaże, adaptery, ale też nieraz i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już koszt zbliżony do 3-4 tysięcy złotych.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]