Co zabrać na wyprawę motocyklową? Przydatne akcesoria dla motocyklisty, który lubi dłuższe podróże

Daleka podróż motocyklem to czysta przyjemność, ale też pewne wyzwanie. Dłuższa trasa często wiąże się z jazdą po zróżnicowanej nawierzchni drogowej, w zmiennych i uciążliwych warunkach pogodowych. Wymaga też pełnej koncentracji i kontroli drogi, aby nie zabłądzić w newralgicznym momencie. Daleki wyjazd jednośladem ułatwiają akcesoria motocyklowe. Co zabrać na wyprawę motocyklową? Podpowiadamy, jakie akcesoria przydadzą się motocykliście, który lubi długie podróże!

Pamiętaj, że bezpieczna i wygodna podróż to przede wszystkim dokładnie sprawdzony sprzęt motocyklowy i prawidłowo dobrane akcesoria na długie trasy. Wśród nich są elementy stroju i ciekawe gadżety, które pozwalają cieszyć się jazdą, bez obaw o swoje zdrowie i życie.

Co zabrać na wyprawę motocyklową? Niezbędne akcesoria

Przydatne akcesoria motocyklowe, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo podczas dalekich wypraw to przede wszystkim odzież motocyklowa dopasowana do warunków jazdy oraz elementy ochrony głowy. Zacznijmy od tego, że bezpieczna podróż to odpowiednio dopasowany kask. To część, która może uratować zdrowie, a nawet życie. Daleka podróż motocyklem wymaga zastosowania kasku z wysokiej jakości tworzyw (kompozytów na bazie włókien szklanych), ale też w oparciu o nowoczesne technologie pozytywnie przekładające się na komfort jazdy. Miejsce na interkom, przyciemniana blenda przeciwsłoneczna, wentylowane wnętrze – wszystko to sprawi, że podróż będzie bezpieczna i komfortowa. Ważne są też odpowiednio dobrane ubrania – takie, które mają wbudowane protektory osłaniające ciało w newralgicznym momencie, są wygodne, chronią przed wiatrem czy chłodem. Wysokiej klasy odzież dla fanów turystycznych wypraw wyposażona jest również w praktyczne kieszenie, które pozwolą Ci schować telefon czy klucze. My szczególnie polecamy czarny zestaw Shima Hero 2.0 oraz inne zestawy złożone z kurtki i spodni. Do tego zabierz ze sobą wygodne i pełne rękawice oraz wysokie buty motocyklowe turystyczne z pełnym zabezpieczeniem nóg przed urazem. Co jeszcze stanowi trzeba zabrać na wyprawę motocyklową? Nie zapomnij o odzieży motocyklowej przeciwdeszczowej – możesz ją schować w plecaku lub torbie i założyć w razie deszczu. Bardzo przydatna jest też termoaktywna bielizna, chroniąca przed wychłodzeniem organizmu. Wszystkie te elementy musisz mieć ze sobą!

Dlaczego warto zainwestować w dodatkowe wyposażenie motocykla?

Powyżej wskazane wyposażenie to przede wszystkim inwestycja we własne bezpieczeństwo. Nawet niegroźna wywrotka może mieć opłakane skutki, jeżeli nie będziesz mieć kasku czy stroju wysokiej jakości. Ale warto też pomyśleć też o częściach do samego pojazdu. Pamiętaj, że dodatkowe wyposażenie motocykla znacznie wpływa na ochronę zdrowia podczas jazdy i przekłada się na wygodę w trakcie poruszania się dużą maszyną. Znacznie ułatwia też podróżowanie. Elementy dodatkowe takie jak gmole ograniczają ryzyko zniszczenia pojazdu podczas upadku czy przygniecenia kierowcy. Polecamy też zadbać o takie akcesoria motocyklowe jak różnego rodzaju torby, sakwy czy plecaki – bardzo ułatwiają one dłuższą wyprawę motocyklową. Możesz w nich schować śpiwór, ubrania na zmianę, jedzenie czy rzeczy codziennego użytku. Jednocześnie nie mają one wpływu na właściwości jezdne pojazdu i doskonale się prezentują. Jeżeli masz duży motocykl turystyczny, warto wyposażyć go w specjalne kufry o dużej pojemności.

Przydatne akcesoria motocyklowe, które zapewniają bezpieczeństwo na dalekiej trasie

Bezpieczna podróż to, jak już wspominaliśmy, kask i odpowiednio dobrana odzież – ale nie tylko. Trzeba pamiętać też o drobnych, ale niezwykle ważnych elementach wyposażenia odpowiedzialnego motocyklisty. Dzięki wskazanym niżej akcesoriom Twoja wyprawa będzie bezpieczniejsza, ale też wygodniejsza.

  • Apteczka – powinna być wyposażona w różnego rodzaju opatrunki i bandaże, ale też w nożyczki czy koce ogrzewające.
  • Zestaw kluczy – dzięki temu możesz wyeliminować drobne usterki w pojeździe jeszcze na trasie (bez problemu np. naciągniesz łańcuch).
  • Powerbank – w przypadku ewentualnych problemów musisz mieć ciągły kontakt ze światem. Pojemny powerbank zapewni ciągły dostęp do telefonu.
  • Dodatkowe ochraniacze motocyklowe – jeżeli wybierasz się w podróż warto postawić na dodatkowe części zabezpieczające ciało.

Pozostałe przydatne akcesoria dla motocyklisty

Podróż motocyklem warto sobie ułatwiać. Niektóre akcesoria na długie trasy wpływają na wygodę i praktyczność podczas jazdy. Co więc warto jeszcze zabrać na wyprawę motocyklową? Przede wszystkim uchwyt do telefonu, dzięki któremu masz łatwiejszy dostęp między innymi do nawigacji. Do uchwytu dokup dodatkowo ładowarkę motocyklową, która może być podłączona bezpośrednio do akumulatora. Poza tym dobrze mieć interkom do komunikacji w grupie. To specjalne urządzenie, dzięki któremu bezpiecznie i komfortowo porozmawiasz z towarzyszami podróży. Przydatne akcesoria, które polecamy na wyprawę motocyklową, sprawią, że jazda będzie pozytywnym przeżyciem, bez stresu i niebezpiecznych sytuacji. Życzymy szerokiej drogi!

Źródło tekstu: https://shima-sklep.pl/co-zabrac-na-wyprawe-motocyklowa-przydatne-akcesoria-dla-motocyklisty-ktory-lubi-dluzsze-podroze.html