Części do Citroena – gdzie ich szukać?

Wszystko o Citroen części zamienne.

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej pojazdy w Polsce są doceniane ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność oraz przede wszystkim za pokaźną ilość warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C7, C8, C-Elysse, Jumper, Xantia, Saxo, Nemo i Xsara. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, więc właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, iż z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części do Citroena – co nabywamy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno napomknąć o płynach, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn chłodniczy, olej silnikowy oraz płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, wymagają też elementy układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Gdzie wygodnie i tanio kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne winni nabywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie niezbędne części można nabyć przez internet.

Adres firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]