Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Potrzebujesz anteny naziemnej? Wejdź na www.telmor.pl.

W przeważającej większości domów dostrzec można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie był niepotrzebnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się także w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sklepach znajdują się anteny DIGIT i ASR – DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, cechują się też wysoką wytrzymałością na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zastosować. Trzeba pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na wiele uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]