Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Więcej informacji o kapsułkach z kawą.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną udajemy się przeważnie do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w świetne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka lub filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. Obecnie do większości modnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można kupić kompatybilne kapsułki.

Adres firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]