Mesz – karma nie tylko dla zdrowych koni

Zamów mesz dla koni na horse-trade.pl.

Mesz to wysokoodżywcza karma, która może być dawana każdemu koniowi niezależnie od jego ogólnego stopnia aktywności i trybu życia. Co ważne, mesz jest lekkostrawny i dostarcza ustrojowi zwierzęcia składniki odżywcze, których rolą jest m.in uregulowanie pracy jelit, a także wzmocnienie układu trawiennego.

Z czego przygotowuje się mesz?

Przyrządzanie meszu samemu jest zadaniem nieco czasochłonnym, natomiast nie jest to nadmiernie trudne, a składniki do jego wykonania są w większości znanych marketów. Podstawą każdego meszu dla konia są siemię lniane, owies oraz otręby pszenne. Niekiedy w recepturach na mesz wymienia się sól, jednakże można dostarczyć ja koniu w jako lizawkę, która da mu więcej uciechy. Oprócz przytoczonych wcześniej produktów mesz można wzbogacić o wiele frykasów lubianych przez konie, takie jak cząstki bananów, płatki kukurydziane, rozmaryn, seler naciowy lub miód. W sieci można spotkać sporo przeróżnych przepisów na mesz dla koni, od niesłychanie prostych do takich z rozbudowanym wykazem komponentów. Rekomendujemy wypróbować parę z nich, aby przekonać się, który będzie smakował naszemu zwierzęciu.

Mesz dla konia – koi podrażnienia i stany zapalne układu trawiennego

Wypada nadmienić, że poleca się dawać mesz zdrowym zwierzętom średnio dwa razy w tygodniu, a koniom chorym na wrzody, kolki i inne schorzenia trawienne, specjaliści zalecają tę strawę częściej, także każdego dnia. Niezwykle ważne jest, aby mesz serwować koniom na ciepło. Dlaczego? Główny komponent meszu, czyli nasiona lnu, po zagotowaniu tworzy żel, który następnie powleka ściany żołądka oraz jelit zwierzęca, dzięki czemu zwalcza podrażnienia i stany zapalne. Z uwagi na to, że preparacja meszu zabiera na ogół 2-3 godziny, w sklepach z produktami dla koni można zamówić gotowe mieszanki, które po dodaniu ciepłej wody można po paru chwilach podać zwierzęciu.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]