Przeznaczenie ochraniaczy dla koni

Ochraniacze dla konia znajdziesz na https://horse-trade.pl/pl/c/Ochraniacze-dla-konia/44.

Osoby, które zwykle nie pasjonują się jeździectwem, często są zaskoczone, iż kończyny koni powinno się osłaniać ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego rodzaju jest niezwykle bogaty i w sklepach dostępnych jest kilkadziesiąt ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z przeróżnych materiałów. To sprawia, iż nawet problem z ich wyborem mają czasami także obeznani jeźdźcy.

Ochraniacze dla konia – kup typ zgodny z czynnością, którą podejmuje zwierzę

Głównym kryterium doboru ochraniaczy, które powinno się nałożyć koniowi, jest typ aktywności, w jakiej zwierzę w teraz uczestniczy. Jest wiele kategorii ochraniaczy: stajenne, transportowe, ujeżdżeniowe, skokowe, rajdowe, crossowe i specjalistyczne, a każde z powyższych pełni inną rolę. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe redukują ryzyko wystąpienia urazów mechanicznych, stłuczeń, a nawet ran, które czasem przytrafiają się podczas ćwiczeń ujeżdżeniowych. Takie ochraniacze świetnie pochłaniają dynamikę uderzenia, a przy tym dają wsparcie ścięgnom. Z kolei ochraniacze skokowe cechują się twardą budową skoncentrowaną na zakryciu tylnej części i boków nogi konia, co chroni ją w przypadku zderzenia z drążkiem przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się nogi koni sportowych, które z racji udziału w przeróżnych zawodach jeździeckich przemieszczane są częstokroć nawet setki kilometrów od stadniny. Powinny one być wytworzone z tworzyw, które nie będą powodować zadrapań nawet w czasie dalekiej podróży. W sklepach jeździeckich kupisz również kaloszki dla koni, które opracowano z myślą o zwierzętach biorących udział w wyścigach. Kaloszki chronią piętkę koni.

Z czego robi się są ochraniacze dla koni?

Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla koni natrafią na nadzwyczaj szeroką ofertę artykułów, odróżniających się od siebie zarówno ceną, jak i tworzywem, z których są wyprodukowane. Naturalnie, zwykle najatrakcyjniejsze wizualnie są ochraniacze ze skóry, jednakże powinno się o nie stosownie dbać i pielęgnować je po każdym użyciu, w przeciwnym razie za jakiś czas będzie trzeba kupić nowe. Inne materiały, z których robi się ochraniacze, to lekki i trwały neopren oraz inne materiały sztuczne. W sklepach można kupić również kaloszki dla koni wytwarzane z kauczuku.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]