Pudełka i kapsle na monety chronią je przed zarysowaniem

Jeśli chcesz kupić kapsle na monety, koniecznie wejdź na goldbroker.pl.

Miłośnicy numizmatyki mają świadomość, że wartość zgromadzonych przez nich monet może wzrosnąć tylko wówczas, jeśli uda się zachować je w jak najlepszym stanie. Jak więc chronić zarówno niezmiernie cenne, ale także mniej wartościowe monety? Rekomendujemy specjalne pudełka oraz kapsle.

Kapsle do monet – osłaniają numizmaty przed oddziaływaniem powietrza i wilgoci

Hobbyści mają przyjemność nie tylko z samego gromadzenia monet, ale także z ich układania, przeglądania bądź okazywania innym wielbicielom numizmatów. Na nieszczęście, każde wzięcie do ręki numizmatu, szczególnie egzemplarza w stanie menniczym wybitego z delikatnego metalu (m.in. ze srebra), może spowodować jej zarysowanie. Z tej przyczyny rekomenduje się trzymać cenne monety w plastikowych kapslach do monet, które dostępne są w wielu wielkościach dopasowanych do średnic najpopularniejszych monet kolekcjonerskich. Kapsle wytwarzane są z poliakrylu o wysokiej transparentności, i chociaż bez trudu się je otwiera i zamyka, są one szczelne i starannie ochraniają monetę przed niszczycielskim oddziaływaniem powietrza czy wody. W sklepach numizmatycznych dostępne są dwa typy kapsli na monety – okrągłe oraz kwadratowe, które mają wkład z pianki wyprofilowany do przechowywania numizmatu o określonej średnicy. Niezmiernie istotny jest dokładny dobór rozmiaru kapsla do średnicy monety, ponieważ to powstrzyma jej przemieszczanie się w środku kapsla i ograniczy niebezpieczeństwo zarysowania jej rewersu, awersu, a też rantów.

Pudełka na monety – pomieści plastikowe kapsle i papierowe holdery

Kapsle są znakomitą metodą przechowywania monet kolekcjonerskich, ale jak komfortowo przeglądać kolekcję, gdy jest w nich trzymana? Polecanym wyjściem jest kupno pudełka na monety od tej samej marki, której kapsle już mamy. W takim pudełku układamy kapsle w wydzielonych przegródkach. Można w nich także gromadzić numizmaty w holderach – tych pomieści się tu zdecydowanie większa ilość niż akrylowych kapsli. Kapsle i pudełka na monety od uznanych producentów są w stanie skutecznie zabezpieczać okazy nawet przez 15 lat!

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]