Rodzaje kosmetyków do makijażu ust

Chcesz kupić kosmetyki do ust? Wejdź na houseofbeauty.com.pl.

Właściwie dobrane kosmetyki do ust są w stanie podkreślić każdy make-up. Czasami wystarczy wybrać odważniejszy kolor, np. czerwień albo fuksję, aby cera momentalnie stała się bardziej ożywiona, a makijaż doskonały. Nierzadko jednak nie mamy wiedzy, jak znaleźć produkt odpowiedni do naszych wymagań. Niżej znajdziesz kilka rekomendacji.

Kosmetyki do makijażu ust – przygotowanie i pielęgnacja

W pierwszej kolejności warto zadbać o właściwą pielęgnację warg. Aby optymalnie je nawilżyć, wybierz balsamy do ust. Zależnie od gustu, możemy kupić balsam z aplikatorem, w tubce bądź o konsystencji olejku. Następnym ważnym etapem w pielęgnacji ust jest systematyczne korzystanie z peelingów. Można kupić gotowy kosmetyk bądź wykonać go samodzielnie (np. połączyć oliwę z odrobiną cukru). Peeling pozwala na zlikwidowanie suchych skórek z ust, dzięki czemu nałożone pomadki wyglądają lepiej.

Żeby make-up ust był trwały, należy je dobrze przygotować pod nakładanie pomadki. Rozpoczynamy od bazy pod pomadki do ust, mającej na celu wygładzenie i nawilżenie skóry ust. Kosmetyk ten ponadto przedłuża trwałość makijażu i uwydatnia barwę szminki. Potem wybieramy dopasowany odcień kredki do ust. Zaleca się, żeby był on tożsamy z barwą pomadki bądź delikatnie jaśniejszy. Konturówka pomaga dokładnie zaznaczyć granicę ust i zapobiega nieschludnemu „wylewaniu” się pomadki. W sprzedaży dostępne są konturówki automatyczne oraz do strugania.

Pomadki do ust to produkty dostępne w sporej palecie wykończeń i barw. W ofercie producentów znajdują się pomadki mające w składzie błyszczące drobiny, matowe i kremowe. Matowe pomadki są bardziej trwałe i odporne na ścieranie. Niekiedy można znaleźć je także w płynnej formie. Jednakże jeżeli lubisz naturalny look lub zwykle nanosisz makijaż szybko, to lepiej postawić na błyszczyk do ust. Używając tego produktu nie musisz starannie obrysowywać konturu ust – i tak pozostaną one nawilżone, a makijaż będzie wyglądać nienagannie. Do wyboru są błyszczyki nie tylko w odcieniach beżowych, zatem bez trudu dostaniesz taki, jakiego szukasz. Błyszczyki również odżywiają usta, dodają im rześkiego blasku i optycznie je powiększają.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]